Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Ar panākumiem no Ķīnas
Iveta
18.11.2012.

Latvijas Universitātes sieviešu koris "Minjona" ar panākumiem atgriezies no Ķīnas, kur sīvā sacensībā ar citu valstu "zelta līmeņa" koriem ar savu sniegumu izcīnīja Platīna godalgu - augstāko novērtējumu, kāds tika piešķirts 1. Siņhai starptautiskajās koru meistarsacīkstēs (1st Xinghai Prize International Choir Championships), kas norisinājās Guandžou pilsētas konservatorijā š.g. 8.-14. novembrī.

Koris bija īpaši pagodināts, jo pildīja paraugkora lomu arī starptautiskajā kordiriģentu simpozijā, kas tika rīkots šo koru meistarsacīkšu ietvaros. "Minjona" piedalījās arī galā koncertā, kurā bija uzaicināti uzstāties tikai pieci starptautiski atzīti kori no visas pasaules.

Būdams viens no godalgotajiem konkursa dalībniekiem, koris sniedza savu priekšnesumu arī krāšņajā noslēguma ceremonijā, kas tika rīkota pilsētas iespaidīgā Kantonas torņa laukumā Pērļupes krastā. Noslēguma ceremonija bija pieejama plašākai klausītāju auditorijai, un to apmeklēja arī Guandžou pilsētas augstākās amatpersonas un Latvijas Republikas kultūras ministre Žaneta Jaunzeme - Grende.

Lai veicinātu Rīgas un Latvijas atpazīstamību Āzijas kontinentā, šo meistarsacīkšu laikā tika rīkota īpaša preses konference, kurā ar runu uzstājās kultūras ministre Žaneta Jaunzeme - Grende, dziedāja Latvijas Universitātes sieviešu koris "Minjona", un visi konferences dalībnieki tika aicināti viesoties Rīgā 2014. gadā, kad Rīga kā Pasaules koru olimpiādes norises vieta no 9.-19. jūlijam uzņems korus no visas pasaules.

Koris pateicas par atbalstu Latvijas Universitātei, Rīgas domei un Rīgas brīvostas pārvaldei.